zespol.jpg6d0d3c3df98fe16efad66f0cd98a8ec2
Aktualności Portal Mapa strony Galerie
grafikaborder
Podopieczni WPOW "Przystań" uczestniczą w wielu konkursach.
Powiązane galerie
Każde dziecko talent ma
23/11/2009
Monika Łysek
2885
 
 
 
 

O tym, że każde dziecko talent ma, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dziesięcioro uczestników, którzy wcześniej przebrnęli przez eliminacje, w najbliższy czwartek, 26 listopada, o 15.00. w Aquaparku „Nemo – Wodny Świat, zaprezentuje swoje umiejętności, pokaże to, w czym czuje się najlepiej, do czego po prostu ma talent.

Podobnie, jak na profesjonalnym konkursie, popisy uczestników zostaną ocenione przez jury, w którym zasiądą przedstawiciel Nemo Wodny Świat,  prezes Klubu Młodego Wolontariusza Serducho, dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystań”, która jest organizatorem całej imprezy oraz kierownik Ognisk Wychowawczych. Najlepsi młodzi artyści w finale imprezy „Każde dziecko talent ma”, otrzymają nagrody ufundowane przez Zakład Przeróbki Mechanicznej Węgla Pol-Carbon Sp. z o. o. w Wojkowicach. Zapewne brawa, którymi poszczególni występujący zostaną nagrodzeni przez prawie stuosobową widownię, sprawią im dodatkową satysfakcję.

W czasie tego wyjątkowego popołudnia w charakterze gwiazd, swoje umiejętności zaprezentują tancerze z Klubu Marengo oraz utalentowany chłopiec - „iluzjonista”. Podczas trwania imprezy swoją pomocą i wsparciem służyć będą wolontariusze z Klubu „Serducho” pod opieką Joanny Kałudy i Renaty Choińskiej.

W Dąbrowie Górniczej funkcjonują trzy Ogniska Wychowawcze wchodzące w skład Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystań”: w Ząbkowicach, w Gołonogu oraz w centrum miasta. W Ogniskach dzieci mające problem z właściwym funkcjonowaniem w społeczeństwie, mogą liczyć na wsparcie oraz odpowiednią opiekę psychologiczną oraz pedagogiczną. Na pomoc może liczyć także najbliżsi dziecka. Od września tego roku placówka stara się realizować swoje zadania poprzez autorski program

„Od pajacyka do chłopczyka, czyli wielka podróż pozytywnie nakręconych”. Bajkowa postać Pinokio, wokół której stworzono cały projekt, ma nauczyć podopiecznych samodzielności, odpowiedzialności oraz pozytywnie „nakręcą” ich do życia w społeczeństwie.


Monika Sosińska-Szwaczka, WPOW "Przystań"

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość
tel.jpg49c95fccd158d8fba935fac7279ed234
loga portal.jpged45586feba76488523afd3cb7307462
pomoc.jpga5092618f46e89c2fac7d36416748d0d
Walidacja W3CXHTML 1.0 i CSS 3.0