baner dolny.jpgefcca15123e806f63544d9b70c064b0f
Aktualności Portal Mapa strony Galerie
grafikaborder
Powiązane galerie
Jubileuszowe piękno w MOPT
27/11/2009
Anna Zubko
3273
 
 
 
 

Rozstrzygnięcie XV Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu „To, co piękne wokół nas” odbyło się w czwartkowe południe w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej.

 

Konkurs, na który wpłynęło ponad 5 tysięcy prac z Polski
i zagranicy, objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazy.

 

W tej jubileuszowej edycji konkursu jury miało pełne ręce roboty
i niełatwy orzech do zgryzienia. Na konkurs napłynęło mnóstwo fantastycznych prac, pełnych niesamowitych pomysłów
i oryginalnych spostrzeżeń.

 

Okazuje się, że piękno ma wiele oblicz i mieszka w najbardziej nieoczekiwanych zakątkach naszej rzeczywistości. Autorzy prac, dzieci i młodzież zamieszkująca tak zróżnicowane geograficznie tereny, jak nasza Białka, Zambia w Afryce, New Delhi w Indiach czy Claremorris w Irlandii, uchwyciły piękno na tyle różnych sposobów, że w MOPT zabrakło ścian do ekspozycji.

 

 

Jury, składające się z cenionych dąbrowskich plastyków w składzie - przewodniczący Mariusz Wnukowski, dyrektor MOPT Iwona Wilk, Damian Pacha oraz Małgorzata Kapek-Adamska, nagrodziło i wyróżniło aż 250 prac, które można oglądać w galerii i na  korytarzach MOPT.

 

Szczegółową listę nagrodzonych w konkursie prac oraz ich zdjęcia można znaleźć w specjalnym katalogu. Istotnie podczas wernisażu było nam nieco ciasno, ale znaleźliśmy także miejsce na artystyczny program muzyczny małej wokalistki Nicoli Dzięcioł ze Studia Piosenki MOPT.

 

Atrakcyjne nagrody, wśród których znalazły się m.in. aparaty cyfrowe, akcesoria komputerowe oraz profesjonalne artykuły plastyczne, ucieszyły każdego z obdarowanych.

 

Dzięki nieocenionemu wsparciu Wydziału Strategii, Promocji i Komunikacji Społęcznej, Wydziału Kultury i Spoertu, Wydziału Ekologii oraz Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego z Dąbrowy Górniczej byliśmy w stanie poradzić sobie z tak liczebnym wyzwaniem.

 

Wszyscy, przybywający z bliska i z daleka, mogli się posilić przy pełnych smakołyków stołach, które zawdzięczamy wspaniałemu sponsorowi Hotelowi KEM oraz Ciastkarni „Beza” z Antoniowa.

 

Dokumentacją i rejestracją jubileuszu zajęło się Stowarzyszenie Telewizja TOM. Jubileusz, który na długo zapadnie w pamięć jego uczestnikom był rezultatem pracy i wysiłku bardzo wielu osób.

Dziękujemy!

 

Magdalena Skorus

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość
tel.jpg6dc93bf248353ca82469ad9fcc8dd5ff
loga portal.jpga2ff9cb1b4f16421e99ffbc9b429677c
pomoc.jpg70df35e0ab0a9d81171c22b7b3af76e2
Walidacja W3CXHTML 1.0 i CSS 3.0